fbpx

Rehabilitacja w Wodzie

 

Rehabilitacja w wodzie może wpłynąć na poprawę jakości życia u osób z dysfunkcją ruchową. Woda jest doskonałym środowiskiem do prowadzenia zabiegów rehabilitacyjnych. Ze względu na swoje właściwości wpływa na rozluźnienie mięśni, a jednocześnie dzięki oporowi jaki powoduje pozwala na
wzmacnianie określonych grup mięśniowych przy odpowiednio dobranych ćwiczeniach.

Obciążenie stawów podczas ćwiczeń trwających 30 minut odpowiada zaledwie 10 minutom ćwiczeń na lądzie. Poprzez pracę w wodzie, pacjent szybciej odzyskuje sprawność w życiu codziennym.

Niepełnosprawni, którzy w swoim środowisku uzależnieni są często od osób trzecich, bądź od pomocy ortopedycznych, dzięki właściwościom wody stają się bardziej niezależni. W wodzie mogą często postawić swój „pierwszy krok”, co niemożliwe jest często na powierzchni, z powodu zbyt słabych grup mięśniowych, bądź zaburzeń równowagi. Opór wody zmniejsza ruchomość
pozwalając na zwiększenie reakcji ruchowych dla reakcji równoważnych (podczas upadku).

Właściwości wody wpływają na pacjenta pozytywnie nie tylko ruchowo ale również psychicznie, ponieważ jest on w stanie poruszać się bardziej niezależnie.

 

Rehabilitacja w basenie Aquarium prowadzona jest przez doświadczonych Instruktorów oraz specjalistów rehabilitacji . Zajęcia odbywają się indywidualnie lub w kilkuosobowych grupach.

Już teraz zapisz swoje dziecko na zajęcia rehabilitacyjne!

Godziny otwarcia

Obserwuj nas

Basen Aquarium

Wpłaty na konto: TBI GRYF 20 8355 0009 0069 9943 2000 0043

W tytule prosimy podać imię i nazwisko dziecka oraz termin zajęć.